(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 550 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Gül Suyu

 40,00 70,00

Gül suyu. Kozmetik üretimi içindir.

INCI : ROSA DAMASCENA FLOWER WATER

CAS No : 90106-38-0

Temizle
Stok kodu: GULSU01 Kategoriler: , , ,

Açıklama

GÜL SUYU

Tarihin En Derinlerinden Gelen Güzellik İksiri Gül Suyu…

Gülü çok sevenler bilir! Naif yapısı ve asil duruşu ile en sevdiğimiz çiçeklerdendir. Gülün o eşsiz kokusu evlerimizi sardığında, özel günlerimizde hediye olarak geldiğinde bizden mutlusu yoktur. Anneannelerimizden kalan en önemli güzellik yadigarımızdır Gül Suyu… Onların yumuşacık ellerini, yüzlerini öperken kokladığımız o mis gül kokusudur… Banyolarımızın şahıdır! İçi su dolu küvetlerimizin en değerli yardımcısıdır. Tarihte Antik Roma’da bulunan güzel kadınların, imparatoriçesinin güzellik sırrıdır!

Kozmetik sektöründe krem, şampuan, sıvı sabun, banyo topları, scrup’lar, dudak balmları, losyonlar, parfümler ve aklımıza gelmeyen birçok olanda kullanılan Gül Suyu şüphesiz bakım malzemelerimiz arasında en büyük yeri olan geçmişten günümüze gelen değerimizdir. 1 litre Gül Suyu’nun ortalama 6 bin gülden elde edildiğini duyduğumuzda, o kadar gülün yan yana nasıl geldiğini düşündüğümüzde kurduğumuz hayaller bile; sektörün bu konuda Gül Suyu’na verdiği değeri ve her alanda kullandığı konusunda küçücük bir örnektir. Şüphesiz Gül Suyu ile yapılan ürünler en çok kullanılan malzemeler olduğu için kozmetik sektörüne imza atmıştır.

Güllerin taç yapraklarının damıtılmasıyla elde edilen hidrosellerden oluşan Gül Suyu’nun içeriğinde rodinol, geraniol, eugenol, citronel, feniletilalkol gibi bileşenler bulunur. Özellikle cildimizde bulunan fazla yağların giderilmesinde Gül Suyu çok etkilidir.

Gül Suyu, gül kokusu ve hafif yapısıyla çok tercih edilir. Cildimizin gözeneklerini temizleyerek nemlendirme için hazırlar. Genellikle hassas cilt tiplerinin en çok tercih ettiği bakım malzemesidir. Bunun yanı sıra her cilt tipi için uygun olabilir. Tozlu havalar ve birçok etkenden dolayı kirlenen cildimizi temizler. Cildi tazeler.

Gözaltımızda bazen şişlikler oluşur. Bununla baş etmek zordur. Gül Suyu şişesini bir süre buzdolabında soğutup bir pamuk yardımıyla birkaç dakika gözlerimizde bekletmekle, gözaltı şişliklerimi biraz da olsa engelleyebiliriz. Bu işlemi sabah ve akşam güzellik ritüellerimiz arasına alabiliriz. Makyaj öncesi Gül Suyu ile yüzümüzü temizlemek de bilinen doğal güzellik sırları arasındadır.

Saymakla bitmeyecek özellikleri olan, geçmişimizin en güzel kokusu Gül Suyu’nu yapacağımız birçok üründe kullanabilir, en sevdiklerimize hediye edebiliriz.

Gül Suyu güzellik iksiri ile yapacağınız muhteşem yolculuğunuza hazır mısınız?

Ek bilgi

Kaç ml

250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…