(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Limon Kabuğu Yağı – Lemon Peel Oil

 38,00 520,00

Limon kabuğu yağı (Lemon Peel oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Citrus Limon Peel

Origin : India (Hindistan)

CAS No : 8008-56-8 / 84929-31-7

Üretim Metodu / Method of Production : Distilasyon 

 

 

Stok kodu: LIM01 Kategoriler: , ,

Açıklama

LİMON KABUĞU YAĞI

Lemon Peel oil

Kokusu, kabuğu, suyu ile binbir faydası olan limonun doğal sabunlardaki yeri…

İçerisindeki yüksek antioksidan kapasitesi sayesinde hücrelerde hasar oluşturan serbest radikalleri etkisiz hale getiren, ayrıca antioksidan özellik gösteren yüksek C vitamini kapasitesi sayesinde DNA hasarını önleyen limon kabuğunun cildimiz üzerindeki etkisi tartışılmaz! Tıpkı limon gibi binbir faydası olan limon kabuğunu umarız ki; siz de bizler gibi limonu sıktıktan sonra atmıyor, değerlendiriyorsunuzdur…

Tarihte ilk olarak Güney Asya’da yetiştirildiği düşünülen limon, ülkemizde genellikle Akdeniz Bölgesi’nde yetişir. Zengin besin içeriği sebebiyle özellikle kış aylarında vücudumuzun direncini arttıran meyve çeşitlerinden biri olan limon meyvesinin kabuğunun da en az meyvesi kadar faydalı olduğu bilinmektedir. Bu sebeple limon kabuğundan elde edilen Limon Kabuğu Yağı, güzellik ve bakımına önem veren kişiler tarafından son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Limon Kabuğu Yağı, limonun tam olgunlaşmamış kabuğundan elde edilmektedir. Yüksek C vitamini kaynağı olmasının yanı sıra limon kabuğunda polifenoller, vitaminler, mineraller, lif, karotenoidler bulunmaktadır. Limon Kabuğu Yağı, cildi temizler, akne, sivilce gibi cilt problemlerine karşı faydalıdır. Kozmetik ve cilt bakım sektöründe de sıklıkla tercih edilen Limon Kabuğu Yağı’nın cildiniz için de tam anlamıyla bir şifa deposu olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Limon Kabuğu Yağı’nın cilde, saçlara, tırnaklara faydaları saymakla bitmez.

Özellikle yağlı ciltler için Limon Kabuğu Yağı önerilmektedir. Yağlı cilde sahip olan kişiler bu yağı kullanırlarsa ciltlerindeki yağ oranı azalır. Cildi temizleme özelliği vardır. Ciltteki mikropları temizler ve cilt yorgunluklarına da iyi gelir.

Günümüzde stres, depresyon, duygu durumu değişimleri birçok kişi tarafından gün içinde yaşanan hallerdir. Limon Kabuğu Yağı doğal sakinleştirici, zihinsel yorgunluğu giderici, bitkinliğe iyi gelici, gerginliği giderici bir yağdır. Sinirleri yatıştırır, zihni yeniler. Aynı zamanda Limon Kabuğu Yağı’nın konsantrasyonu arttırıcı ve zihni yenileyici özellikleri olması sebebiyle çalışanların verimliliğini arttırmak amacıyla iş yerlerinde de oda spreyi olarak kullanılır.

Özellikle doğal sabunların aranan tercihi Limon Kabuğu Yağı ile yaptığınız ürünleri en sevdiklerinize hediye edebilir, motivasyonunuzu Limon Kabuğu Yağı ferahlığıyla arttırabilirsiniz.

Limon Kabuğu Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…