(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 550 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Rhassoul Kil

 32,00 105,00

Rhassoul kil (Ghassoul Clay). Kozmetik ve sabun üretimi için uygundur.

INCI: Moroccan Lava Clay

CAS: 12417-86-6

Taille / Size: 90% < 50 µm / 100% < 100 µm

Origin: France (Fransa)

 

Temizle
Stok kodu: RHASSOUL-KIL Kategoriler: , ,

Açıklama

Fas’tan gelen mucize cildinizi güzelliğe kavuşturacak!

Son dönem spa merkezlerinin, güzellik salonlarının peşine düştüğü bir malzeme vardır ki hem en doğalının bulunması zor hem de mucizesi sayısızdır. Neden mi bahsediyoruz? Tabii ki Ghassoul Kil mucizesinden. Kil maskeleri birçoğumuzun vazgeçilmezleri arasında. Ancak kullanılan kilin, cilt tipine uygun olması ve çıkarılan bölgeyle özdeşleşmiş özelliklerinin dikkate alınması oldukça önemli bir husustur.

Ghassoul Kil sadece Fas topraklarında bulunan, ender ve özel bir maddedir. Bu kıymetli kil yıllar boyu Fas ekonomisine büyük katkıda ulunmuştur. Antik Çağ’da Fenikeli tüccarlar kadınların güzelleşmesi için Ghassoul Killi merhemler hazırlamışlar, yüksek meblağlara yıllarca satmışlardır. O dönemde ghassoul kil için “Tanrı’nın Dokunuşu” denilmiştir. Sonrasında Fas topraklarına Müslümanların gelişi ile beraber ghassoul kilin adı değişmiş ancak faydalarına dair inanç gittikçe artmıştır. Bu dönem kilin yeni sıfatı “toprağın lütfu” olmuştur. Zamanla Fas’ın simgelerinden biri haline gelen kil, güzellik tariflerinin birçoğunun ilham kaynağı haline gelmiştir.

Bizler de Fas’ın bereketli topraklarını sizlerle buluşturmak, ghassoul kil mucizesi ile tanıştırmak için yola koyulduk. Peeling malzemesi ya da çeşitli yağlarla arındırıcı maske haline getirebileceğiniz ghassoul kili sizin için özenle hazırladık. Doğal ve temiz içerikli killerimizle az maliyet, çok fayda sağlayacağınız kişisel bakım ürünlerinizi hazırlamanın tam zamanı! Sabunaria farkıyla, daima ışılda!

ecocert sertifika

Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…