(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Papatya-Lavanta Esansı

 65,00 490,00

Daisy-Lavender fragrance. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-PAPLAV Kategoriler: ,

Açıklama

PAPATYA LAVANTA ESANSI

Papatya esansı ve lavanta esansının uyumlu kokusu şimdi Sabun Esansı seçimlerinizde sizlerle! Papatyaların masumiyeti, lavantanın mor büyüsü Evde Doğal Sabun Yapımı ve Soğuk Üretim Sabun Yapımı sürecinizde en büyük yardımcınız olacak!

Papatya ve lavanta çiçeğini neden severiz?

Papatya ve lavanta sakinleşmek, iyileşme, temizlik ve arınma olarak halk arasında bilinirler. Üstelik kokuları da mis gibidir. Aynı zamanda güzellik sembolü olarak anılırlar. Bu nedenle saflığın, mutluluğun adıdırlar. Başka bir deyişle kültürümüzün en sevilen esansları arasındadırlar. Bununla birlikte tüm çiçeklerin en asili ve nahifidirler.

Papatya ve lavanta hakkında neler biliyoruz?

-İlk olarak papatya Eski Mısır’da şifa bitkisi olarak anılmaktaydı.

-Lavantanın kullanımı da Eski Mısır’a kadar uzanır.

-Papatyalar Ege Bölgesi’nin incisi, Marmara Bölgesi’nin süsüdür.

-Lavantanın gövdesinin uzunluğu bir metreye kadar ulaşır. Yıldız şeklinde tüyleri vardır. Üstelik hoş kokuludur. Çok yıllık çalı formunda bir bitkidir.

-Papatyaların Baboonig, Babuna, Babunj, Camornile gibi isimleri vardır. En eski güzellik aracıdır.

-Lavantalar mor renktedirler. Ancak parfüm şişelerinden, doğal sabun kokularına kadar izleri günümüze dek uzanır. Mor zarafeti temsil eder.

Bu yüzden papatya ve lavanta kokusunun dansı bizleri büyüler.

Sabun Esansı seçerken neden dikkat etmeliyiz? 

Cildimiz için hepimiz farklı şeyler deniyoruz. Lakin kullandığımız ürünlerin de temiz içerikli olmasını istiyoruz. Kalite anlayışımızdan ödün vermiyoruz. Evde Doğal Sabun Yapımı sürecinde de bu şekildedir. Oysa kokular hayatımızın her yerini kapsar. Bu nedenle kaliteli bir esans ile yapılan doğal ürünler koku kalıcılığıyla satışlarınızı artırır. Sevgi gösterildiğinde karşılığını veren kokular bizlere farklı bir haz sağlar. Papatya Lavanta Esansı da bu şekildedir. Mis kokusuyla bizleri büyüler. Üstelik banyolarımız kokunun kendine has güzelliğiyle şenlenir.  

Mitolojiye göre lavanta ve papatya efsanesi var mı?

Mitolojide lavanta dağların ve ormanların tanrıçası Artemis’in kutsal bitkisidir. Artemis lavanta bitkisini çok sever cildine lavanta özü sürermiş. Bu nedenle mis kokuluymuş. Kokusuyla herkesi büyülermiş. Bu nedenle İncil’de lavanta bitkisi kutsal sayılırmış. Papatya da ilk olarak arkadaşlığı anlattığı için antik çağlardan bu yana birçok ülke insanının güzelliğinin baş tacı olmuş.  Bundan dolayı yaşanan aşklarında dili olmuştur.

Soğuk Üretim Sabun Yapımı esnasında Sabun Esansı seçerken papatya ve lavantanın efsanevi büyüsünden sizlerde yararlanabilirsiniz. Evde Doğal Sabun Yapımı esnasında, kokuların büyüsüne hepimiz inanıyoruz. Sonuçta atölyelerinizde papatya ve lavantanın mis kokusunu stoklarınıza mutlaka eklemelisiniz.

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…