(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Egenin İncisi Esansı

 65,00 490,00

Egenin İncisi Esansı. Sabun üretimi içindir.

Stok kodu: ESANS-EGEINCI Kategoriler: ,

Açıklama

EGENİN İNCİSİ ESANSI

Ege’nin o muhteşem yaz kokusunu ta içinizde hissedeceksiniz!

Öncelikle her mevsimi güzel olan Ege Bölgesi’nin kekik ve zeytin kokulu bahçelerine mutlaka yolunuz düşmüştür. Aynı zamanda keşfedilmemiş doğal güzellikleriyle “Egenin İncisi” diye nitelendirebileceğimiz zeytin ve kekik kokusundan bahsedeceğiz sizlere… Geceleri yakamozları aşk ile izleyebileceğiniz Ege Bölgesi’nden. İlk olarak Sabun Esansı denildiğinde, Soğuk Yöntem Sabun Yapımı Esansı diye düşünüldüğünde enfes kokusuyla aklımıza gelen Egenin en güzel incilerinden… Bununla birlikte kekiğinden, zeytininden Çiçek Esansı diye söz edeceğiz. Neden güzel kokuyorlar? Sonuçta bunu öncelikle inceleyeceğiz.

Ege Bölgesi neden kekik ve zeytiniyle ünlüdür?

Firavunlardan tanrıçalara bolluğun, bereketini kutsallığın sembolü olmuştur zeytin. Lakin zeytin kokusu büyüleyicidir. Üstelik en sevdiğimizdir. Geleneksel kültürümüzün içindedir. Bununla birlikte faydaları saymakla bitmez. Başka bir deyişle kokusunun güzelliği verdiği şifayla hayatımızın bir parçasıdır.

Ancak kekik de kokusuyla büyüleyicidir. İlk olarak Ballıgiller familyasına mensuptur. Kekik 4-5 cm yükseklikte olur. Kendine has çok özel bir kokusu vardır. Bilimsel olarak birçok kimyasal içeriği bulunur. Acı esanslar ve tanen de barındırır. Bu yüzden kokusu keskin ve muhteşemdir. Ege Bölgesinin zeytinyağlılarının ne kadar ünlü olduğunu biliriz. Hatta kekik ve zeytin de Egenin İncisidir. Soğuk Yöntem Sabun Yapımı Esansı sürecinde ürünlerimizde bolca kullanabileceğimiz narin bir kokusu vardır. Üstelik doğal sabun, şampuan, banyo malzemeleri ve kozmetik ürünlerinde kokusuyla popülerdir.

Efsanelerde zeytin ve kekik buluşması…

Zeytin sembolleri efsanelerde bulunur. Bundan dolayı zeytini şampiyonluk tacı, barış sembolü, güzellik iksiri olarak yer alır. Mitolojide de “ölümsüzlük iksiri” şeklinde ismi vardır. Bunun yanında Homeros zeytin kokusuna “ölümsüzlük kokusu” adını takmıştır.

Kekik kozmetik ve güzellik endüstrisinin baş tacıdır. Özellikle yağı saç ve cilt sağlığı için çok kullanılmaktadır. Bir başka deyişle doğal cilt bakım kremi, dudak balmı, losyon, ağız bakım ürünlerde de çok tercih edilir. A ve C vitaminleri açısından çok mükemmel bir kaynaktır. Cildimiz için faydaları saymakla bitmez. Sabun Esansı sürecinde zeytin ve kekik kokusu uzun zamandır kullanılmaktadır. Bundan dolayı efsane kokusuyla banyolarımızın incisidir.

Sizlerde Çiçek Esansı arayışlarınızda zeytin ve kekik birleşiminin muhteşem kokusuna inanıyorsanız Egenin İncisi Esansı tam aradığınızdır. Soğuk Yöntem Sabun Yapımı Esansı ve Sabun Esansı seçimi bin bir emek gerektirir. Kokulara siz de aşıksanız bu esans sizleri Ege’nin en doğal özleriyle buluşturacaktır!

 

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…