(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Uykudan önce mutlaka cildinize uygulamak isteyebileceğiniz bir tarif. Cildinizi temizler ve nemlendirir. Yapımı tahminlerinizden daha kolay

Limonotu ve Vanilya Kokulu Vücut Kremi (Tarif)

Evde bir kaç basit malzeme ile doğal yüz serumu nasıl yapılır? İşte ev de basit bir şekilde yapabileceğiniz nemlendirici doğal yüz serumu yapımı tarifi. Yüz serumu yapımı için gerekli olan malzemeler Aloe vera jeli, Bitkisel Gliserin, Golden Jojoba yağı, E vitamini ve Tsubaki yağı ( Japon kamelyası) ve küçük bir cam şişe yeterli olacaktır. Şimdi serum tarifimizin içeriğinde yer alan kozmetik hammaddeleri ve doğal bitkisel yağlar özelliklerine birlikte göz atalım.

Aloevera jel, yüzde yağ tabakası bırakmaz. Aynı zamanda gözenekleri açmaya yardımcı olmaktadır. bununla beraber güçlü bir nemlendiricidir.

Jojoba yağı, kolay emilebilen hafif doğal bitkisel yağlar dan biridir. Özellikle kuru ciltler için mükemmel bir nemlendiricidir. İçeriğinde E vitamini ve B kompleksi bulunmaktadır.

Tsubaki yağı, Belki de ilk defa duyacaksınız bu doğal bitkisel yağı ancak Japonya’nın en meşhur bitkisel bileşenidir. Volkanik Izu Oshima adasının sadece kışları açan Japon Kamelyasının çiçeğinin tohumlarından elde edilmektedir. Genellikle saçlar için harikalar yaratsada, cilt için de mükemmel bir nemlendiricidir.

E vitamini, güçlü bir antioksidan. Bütün nemlendiricilerin içeriğinde yer alır. Cilt bariyerini muhafaza ederek nem dengesini sağlamaktadır. Kozmetik hammaddeler içerisinde en fazla tercih edilen bileşendir.

Bitkisel Gliserin, cildi yumuşatmak ve nemlendirmek için kullanılır. Havada ki nemi cilde çekerek nem dengesinin kurulmasına yardımcı olmaktadır. (Evde doğal yüz serumu nasıl yapılır?)

Yüz Serumu Malzemeleri:

Yapılışı:

  1. Malzemeleri küçük bir cam şişede birleştirin ve homojen olması için iyice çalkalayın.
  2. Işıl ışıl bir cilt için her gece temiz cildinize uygulayın.
  3. Her kullanımdan önce çalkalayın ve buzdolabında saklayın.

Nemlendirici Yüz Serumu Kullanımı

  • Temiz ve kuru cilde uygulanmalıdır. Günde en az iki kez, alnınıza, çenenize ve yanaklarınıza birer damla kullanıp, masaj yapabilirsiniz. (doğal yüz serumu yapımı

TAKİPTE KALIN

Daha fazla tarif için bizi Instagram'dan takip edin.

Comments are closed.