(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

E Vitamini

 60,00 400,00

Sıvı vitamin E. Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Tocopheryl acetate

CAS No : 7695-91-2

Stok kodu: EVIT01 Kategoriler: , ,

Açıklama

E vitamini deyince söylenecek anlatacak çok şey var. En vurgulu olanları anlatalım. Teknik olarak E vitamini Alfa Tokoferol olarak aranabilir. Güzellik ve cilt, saç bakımı olarak ek rejimdir. Günlük bakım içinde ideal bir yapıdır. Geleneksel olarak cildi nem acısından zenginleştirir ve en önemlisi oksidatif strese karşı sistemi korur. Bu ne demektir biraz açalım. Sistemde olumsuz etkilerden dolayı bio kimyasal olarak yapısı bozulan oksijen moleküle tekli oksijen atomlarına ayrışır. Buna serbest radikaller denilir. Serbest radikaller elastin ve kollajen sentezini bozarak cildin esnekliğini sağlayan yapının bozulmasına neden olur. Örneğin kaz ayaklarının oluşmasına neden olurlar. Tekli yapıdaki oksijen atomu hızla ve saldırgan bir aktivite ile hücre duvarına saldırarak yapısını oksijen molekülüne dönüştürmek ister. Buda hücre duvarını bozar. Kırışıklığın en önemli nedenidir. Daha bir çok zarara neden olur ama kırışıklık ve dolayısı ile yaşlılık belirtileri için en belirgin etmendir. Sistemde özellikle C  Vitamini Qenzim Q10 ile birlikte çalışarak sinerjik etkiye kavuşur. E vitamininin en önemli diğer bir yararı cildi zararlı ultra viole ışınlarından korur. E Vitamini yağı güneş koruyucularda, cilt koruma ürünlerinde, nemlendiricilerde ve birçok ürün içeriğinde mevcuttur. Ancak bu hazır ürünlerde bir çok kimyasal-sentetik ürünlerle birlikte pazara sunulur. Bizim bu noktada önerimiz çok kolay formüllerle gerçekten son derece saf ve yararlı kendi ürünleriniz olabilir. Kendi koruyucu ve bakım yağlarınızı karışımlarınızı ev imkanları ile kendiniz çok daha ucuza üretin.

Bir önerimiz de E vitaminini uygulamada herhangi bir pamuk, fırça v.s değil parmak uçları ile uygulayın. Bir önemli uyarıda parmak uçlarında tırnak kenarlarında oluşan dikensi sert yapıların giderilmesi ile ilgili. Tırnak kenarı dokuda oluşan yarılma ve dikensi yapılara saf yağlar içinde E vitamini uygularsanız çok güzel sonuçlar alacaksınız.

E Vitamine ve saf zeytinyağı ideal bir ikili oluşturmaktadır. Zeytinyağı içerindeki oleik asid E vitamininin penetrasyonunu sağlar. Birde buna Hindistan cevizi yağı eklerseniz çok verimli cilt ve dudak nemlendiricisi, saç nemlendiricisi ve de göz kenarı deformasyonları için yararlı kısa sürede sonuç alacağınız bakım ürünü yapmış olacaksınız.

Günlük E vitamini ihtiyacınız yaklaşık 100IU dir. 20 ml Zeytinyağı, 20 gr Hindistan cevizi yağı 10 damla E vitamini ile günlük bakımlarınızı tamamlayacağınız ürününüz çantanızda.

 

E Vitamini ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç kg

20 gr, 50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…