(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Konsantre Aloe Vera Jel (1:10)

 215,00 800,00

Konsantre Aloe Vera. Kozmetik üretimi içindir.
Kullanım şekli: %10 Konsantre Aloevera jeli, %90 su İle karıştırılarak Aloevera jel elde edilir.

INCI name: Aloe Barbadensis Leaf Juice

Stok kodu: KONSALOE Kategoriler: , , ,

Açıklama

Konsantre Aloe Vera Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır? Aloe Barbadensis Leaf Juice

Aloe vera ilk bulunduğu nokta Arap yarım adası olarak bilinmektedir. Daha sonra dünyanın hemen hemen heryerinde yetiştirilmeye başlanmıştır. Genel olarak bitkinin kenarları tırtıklı yapıdadır. Yaprakları üçgen şeklinde ve etlidir. Bununla beraber yapraklarında çok sayıda tohum içeren meyveleri vardır. Aslında aloe vera jel nedir sorusunun cevabıda bu yapraklarının katmanlarında bulunmaktadır. Yapraklar 3 katmandan oluşur. Ilk katmanın %99’u sudur ve geri kalanı Şeffaf Jelden oluşmaktadır. İkinci katmanda, sarı renkte acı özsuyu bulunmaktadır. Ve nihayet üçüncü katman, koruyucu işlevi olan, karbonhidrat ve protein sentezleyen bir dış tabakadan oluşmaktadır. Eski Mısırlıların Ölümsüzlük Bitkisi adını verdikleri Aloe vera jelinin (Aloe Barbadensis Leaf Juice) faydaları nelerdir sorunu cevaplandıralım.

Aloe Vera Jelinin faydaları nelerdir?

Aloevera jeli yüzyıllardır sağlık ve güzellik amaçlı kullanılmıştır. Hatta Büyük İskender savaşta yaralanan askerlerinin tedavi etmek için kullandığı bu bitki Kleopatra veNefertiti’nin de güzellik sırlarından biriydi. Aloe veranın botanik adı Aloe barbadensis miller’dır. Genel olarak Afrika, Asya, Avrupa ve Amerikanın çorak arazilerinde yetişmektedir.

  • UV ışınlarına karşı cildi koruyucu etkisi olduğu yapılan araştırmalarda ortaya konmuştur.
  • Antiinflamatuar etkisi vardır.
  • Güçlü bir nemlendirme özelliği bulunmaktadır.(1)
  • Yaşlanma karşıtı etkileri olduğu gözlemlenmiştir.
  • Antiseptik etki: Aloe vera 6 antiseptik madde içerir: Lupeol, salisilik asit, üre nitrojeni, tarçınik asit, fenoller ve kükürt. Hepsinin mantar, bakteri ve virüsler üzerinde önleyici etkisi vardır.

Kozmetikte Nerelerde Kullanılır?

Aloevera jel kozmetik hammaddeleri içerisinde ayrı bir yeri olan ender doğal bitkisel bir bileşendir. Güçlü ve faydalı içeriğinden dolayı bir çok cilt bakım ürünü üreticilerinin sevdiği bir bitkisel hammadde içeriği olmuştur. Aloe vera gel nerelerde kullanılır?

  • Yüz ve saç maskesi olarak kullanılabilmektedir. Özellikle kil maskesi yapımında aloe vera gel iyi bir bileşen olacaktır.
  • Ölü hücreleri temizlemek için peeling yapımında kullanılmaktadır. Basit ve etkili bir peeling için Aloevera jel, üzüm çekirdeği yağı yada jojoba yağı, deniz tuzu yada tatlı badem kabuğu tozu yeterli olacaktır.
  • Güneş sonrası tahriş olmuş cildi rahatlatma için üretilen krem ve losyonlarda kullanılmaktadır.
  • Saç bakım ürünlerinde

Konsantre Aloe Vera Jel Nedir?

Aloe Vera Jel Konsantre 10:1, tüm aktif bileşenleri muhafaza ederek Aloe barbadensis’in (Miller) taze hasat edilmiş yapraklarının ekstraksiyonu ve saflaştırılması işlemiyle elde edilen %100 saf bir üründür. Jel daha sonra düşük sıcaklıkta buharlaştırma kullanılarak daha da konsantre edilerek 10:1’lik bir ürün elde edilmektedir.

Kullanım şekli: %10 Konsantre Aloevera jeli, %90 su İle karıştırılarak Aloevera jel elde edilmektedir.

 

 

 

Ek bilgi

Kaç kg

100 gr, 250 gr, 500 gr

Hoşunuza gidebilir…