(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Argan Yağı – Argan Oil

 45,00 650,00

Argan yağı (Argan Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Argania Spinosa Kernel

Origin : Morocco (Fas)

CAS No : 223747-87-3

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

 

 

Stok kodu: ARGAN01 Kategoriler: , ,

Açıklama

ARGAN YAĞI

Argan Oil

Uzak Diyarlardan… Fas’lı Kadınların Güzellik İksiri!

Bazı ülkelerin kadınlarının doğal güzellikleriyle, diğer dünya ülkeleri kadınlarından farklı olduğunu hepimiz gözlemlemişizdir. Kuzey Afrika’nın gelişmiş ülkelerinden biri olan Fas için de durum böyledir. Fas’lı kadınların trend sokak modası yerine kendi zarafetlerini ortaya çıkaran büyülü, parlak, canlı ve naif görüntüleriyle, geleneksel yaşam biçimleriyle, görgü kurallarıyla diğer dünya kadınlarının güzelliklerine fark attığı büyük bir gerçektir. Bu güzelliğin arkasında yatan gerçek ve bu olağanüstü büyünün sırrı; hiç şüphesiz argan bitkisinin en çok yetiştiği ülkelerden birinin Fas olmasıdır. Hem argan bitkisi, hem de Argan Yağı çok uzun yıllardır Fas’lı kadınlar tarafından cilt ve saç bakımında güzellik iksiri olarak kullanılmaktadır.

Detaylarında mucize gizli bu harika yağ; çok sıcak olmasına rağmen, okyanustan esen rüzgar ve rutubete karşın sadece Fas’ta yetişen “argania spinosa” ağacının meyvesinin çekirdeklerinden elde edilmektedir. Öyle ki Fas’taki argan ağaçlarının yetiştiği bu bölge Unesco tarafından koruma altına alınmıştır. Argan Yağı dünya kozmetik sektöründe de dünyaca ünlü markaların anti-aging ürünlerinde hammadde olarak da kullanılmaktadır.

Argan Yağı, oleik ve linoleik asit başta olmak üzere yağ asitlerini içerir. Tokoferol E vitamini, fenol, karoten, skualen diğer temel bileşenleridir. Güçlü bir afrodizyak bitki yağı olan Argan Yağı, el ve ayak bakımı, vücut bakımı, tırnak bakımı, cilt ve yüz bakımı ve saç bakımında oldukça etkili bir yağdır. Argan Yağı, içerisindeki E vitamini ile siyah nokta ve sivilceleri kısa sürede yok edip, genç ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşturur. Özellikle yaz mevsiminde kuruyan ciltleri nemlendirici özelliği sayesinde her banyondan sonra yüz ve boyun bölgesinde kullanıldığında kısa sürede canlı ve parlak bir cilde sahip olabilmeyi sağlar. Argan Yağı 70,2 mg, palmiye yağı 25,6 mg, zeytinyağı ise 7,1 mg E vitamini içerir. Saç bakımında saçı nemlendirmek ve parlak görünüm elde etmek için de kullanılır.

Argan Yağı’nın herkes tarafından bilinen en büyük faydaları saça ve cilde iyi gelmesidir. Özellikle doğal sabun yapımında, şampuan, dudak balmı, krem ve losyon üretiminde, diğer bakım ürünlerinde çokça fazla tercih edilen Argan Yağı saçı ağırlaştırmadan parlaklık verirken, cilt için kullanıldığında da cilde yumuşaklık ve parlaklık verir.

İçeriğiyle en çok tercih edilen yağlardan biri olan Argan Yağı’nı satın alırken saflığından ve güvenilirliğinden emin olmalısınız. Kaliteli bir Argan Yağı yaptığınız ürünler sizlere en iyi sonuçları verecektir.

Argan Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…