(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Deve Dikeni Yağı – Thistle Oil

 35,00 420,00

Deve dikeni yağı (Milk Thistle Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Silybum marianum (Milk thistle) seeds oil

Origin : Turkey (Türkiye)

CAS No : 84604-20 -6

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

Stok kodu: DEVEDIK01 Kategoriler: , ,

Açıklama

DEVE DİKENİ YAĞI – Milk Thistle Oil

Mor Renkli Çiçekleriyle Meryemana Dikeni Efsanesi… Dağların sarp kayalık kısımlarında, yol kenarlarında ekili olmayan tarlalarda çıkar karşımıza deve dikeni… Çoğunlukla erguvan, bazen de beyaz renkli, güzel kokulu çiçekler açar.  Dikenleri sayesinde kurtlara, böceklere, kuşlara yem olmaz! Kendisini bu şekilde korur belki de bizler gibi… Deve dikeni yağı doğal kozmetik üretimi için kullanılan bitkisel içerikli bir yağdır.

Deve Dikeni Yağı Faydaları Nelerdir?

Milk Thistle Oil detoks ve antioksidan özelliği bulunan yabani bir bitkidir. Deve dikeninde kampesterol gibi çeşitli fitosteroller, silimarin uçucu yağlar, tyramin, flavonit, histamin, reçine amine, albümin ve agmatin bulunmaktadır. Özellikle C ve E vitamini, magnezyum, kalsiyum, potasyum, selenyum, proteinler, doymamış yağ asitleri ve lif zengini Deve Dikeni Yağı’nı banyolarımızda kullandığımız doğal sabunlarınızda, şampuan ve losyonlarda, kremlerde dudak balmlarında ve saymadığımız birçok kozmetik ürünü yapımlarında hiç çekinmeden kullanabilirsiniz.

Şüphesiz güzelliğimiz için yaptığımız ufak dokunuşlar hepimize mutluluk ve keyif verir. Cildimizin yumuşacık ve bakımlı olmasını hepimiz isteriz. Bu bitki yağı ile yapacağınız banyolar; el, yüz ve vücut bakımlarınız gün içerisinde aradığınız temizlik ve huzuru verecektir.

Şimdi bu efsane ürünü  stoklarınıza eklemenin tam zamanı!

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…