(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Hint Yağı – Castor Oil

 38,00 1.150,00

Doğal Hint yağı (Natural Castor oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Rafine yöntem ile elde edilmiştir.

INCI : Ricinus Communis Seed

Origin India (Hindistan)

CAS No : 8001-79-4

Stok kodu: HINT01 Kategoriler: , , ,

Açıklama

Büyük miktarlarda mı satın almak istiyorsunuz? Bize ulaşın!

 

Hint yağı doğal sabun yapımında sıkça kullanılan bir yağdır. Hemen hemen birçok formülde kendine yer bulur. En önemli özelliği sabuna doğal yollardan köpük sağlamasıdır. Sabun yapımında çok fazla oranda kullanılmaz. Aynı zamanda evde yapacağınız bakım ürünlerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hint yağı daha çok saç, kirpik ve kaş bakım ürünlerinde kullanılıyor. Ev yapımı yada el yapımı krem, losyon, scrup, peeling, balm yapıyorsanız yada yapacaksanız kesinlikle elinizin altında hint yağı bulunmalı.
Diğer adıyla Hint yağı, hint yağı bitkisinin tohumlarının preslenmesiyle elde edilir. Güzellik ve kozmetik sektöründe çokça kullanmasının nedeni içeriğinde yer alan yüksek oranlı risinoleik asittir. Vitamin E, Omega 6 , Omega 9, proteinler ve minareller açısından zengin bir yağ çeşididir. Hint yağı hafif yapışkan bir yapıya sahiptir. Cildi ve saç derisini nemlendirici özelliği bulunmaktadır.

Ayrıca, bu yağ, yaşlanma görünümünü geciktirmeye yardımcı olan elastin ve kollajen üretimini teşvik eder ve cildinizin genç görünmesini sağlar.

Hint yağının içeriğinde yer alan risinoleik asit saç derisinde ki pH seviyesini dengeleyerek , kepek ve saç uçlarının yıpranma riskini azaltır. Aynı zamanda bu besleyici yağ saç diplerini besleyen ve saçların uzamasına yardımcı olan yüksek oranda protein, vitamin ve yağ asitleri içermektedir.

Eğer daha dolgun kaş ve kirpik istiyorsanız hint yağını kullanabilirsiniz. Güzellik sektörünün vazgeçilmez yağı olan castor düzenli kullandığınız vakit daha canlı, dolgun kaş ve kirpiklere sahip olmanıza yardım edecektir.

Hint yağı sabun yapımında sıkça kullanılan bir yağdır. Castor yağının doğal sabun yapımında sıkça kullanılmasının iki sebebi vardır. Bunlardan ilki sabuna doğal köpük sağlaması, diğeri sabunun nemlendirici özelliğini arttırmasıdır. Doğal sabun yapımında ideal kullanım aralığı %2 – %5 arasıdır. Daha fazlası sabunun kalitesini bozmaktadır.
Hint yağını cilt bakımınız için sade olarak kullanabileceğiniz gibi değişik aromatik yağlarla birlikte evde yapacağınız karışımlarlada kullanabilirsiniz. Sizlere hint yağı ile birlikte kullanabileceğiniz yağları ve formulleri aşağıda veriyoruz.

• Hint yağı ve hindistancevizi yağını eşit olarak karıştırıp, kuru cilt bölgesine hergün masaj yapıp iyice yedirin. Yaklaşık 25 – 30 dakika sonra duş alın.
• Hint Yağı (Castor Oil) Saç Serumu
– 3 kaşık Hint Yağı (Castor Oil)
– 1 Kaşık Argan Yağı

Koyu bir şişenin içinde yağları çalkalayın. Yağların iyice karıştığından emin olun.
Kullanımı : Saçlarınıza uygularken damlalık ile kullanmanızda fayda vardır. Saçınıza yapmış olduğunuz karışımı uygulayıp 5 dakika masaj yapınız. Yağ karışımınızın saç deriniz tarafından emildiğine emin olun. 15 -20 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Düzenli uygulandığı vakit değişimi fark edeceksiniz.

• Hint Yağı (Castor Oil) Saç Serumu
– 3 kaşık Hint Yağı (Castor Oil)
– 1 Kaşık Jojoba Yağı
– 3 damla biberiye yada çayağacı yağı

 

Hint Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç kg

250 gr, 500 gr, 1 kg, 5 kg, 10 kg

Hoşunuza gidebilir…