(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1250 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kakao Yağı (Organik) – Organic Cocoa Butter

 175,00 1.300,00

Organik kakao yağı (Organic Cocoa Butter). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Theobroma Cacao Seed Butter

OriginIvory Coast (Fildişi Sahili)

CAS No : 8002-31-1

Açıklama

Hangimiz kakao yağını sevmez ki? Kakao yağı da hem eşsiz kokusu, hem de faydalarıyla da bizleri şaşırtıyor. Her ne kadar biz onu yaz aylarında bronzlaşmak için tercih etsek de kakao yağını genel bakım rutininize eklemeniz ve her mevsim kullanmanız için sayısız neden var. Kakao yağını diğer yağlardan ayıran en önemli özelliği ölçülen en yüksek antioksidan (ORAC) kapasitelerinden birine sahip olmasıdır. Kakao yağının en büyük avantajı uzun süre raf ömrüdür bu nedenle yüksek miktarda sipariş verebilir kolayca evinizde saklayabilirsiniz. İçerdiği bu yüksek antioksidan kozmetik dünyasında da bir numaralı tercih sebebi olmuştur.

Kakao yağı, doymuş yağlar bakımından zengindir. Doymuş yağ asitleri kurumuş cilt üzerinde yumuşatıcı etkiye sahiptirler çünkü kolayca emilirler ve ciltte uzun süre kalır ve besinlerini içerisinde hapsederler bu da cildinizin parlamasını ve daha dinç görünmesini sağlar.

Bu nedenle eğer ki hassas bir cilde sahipseniz piyasadaki kimyasal içeren yapay ürünler yerine organik kakao yağımızı tercih edebilirsiniz. Çünkü bu ürünlerde katkı maddeleri yoktur, diğer kimsayal içeriklerin yan etkilerini barındırmaz, organik ve tamamiyle doğaldır. Daha da güzeli Argan, Jojoba, Badem yağı gibi diğer doğal yağlarla birleştirilerek kullanılması da mümkündür. Örneğin Hindistan cevizinin daha akışkan kıvamını seviyor ve kokusundan hoşlanıyorsanız, kakao yağınıza birkaç damla hindistan cevizi yağını karıştırabilirsiniz bu şekilde daha güzel bir kıvam alacak ve hem kakao kokusu hem de hindistan cevizi kokusuyla sizi rahatlatacaktır.

İçeriğindeki yağ asitlerinin oranlarına bakacak olursak;

  • stearik asit ,palmitik asit ,miristik asit, arachidik asit ,laurik asit

 

Organik Kakao Yağı ile tarifler

 


Hoşunuza gidebilir…