(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Sarımsak Yağı – Garlic Oil

 185,00 1.450,00

Sarımsak Esansiyel Yağı (Garlic Essential Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Allium Sativum Bulb

Origin : Mexico (Meksika)

CAS No8000-78-0

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

 

Stok kodu: SARMSAK01 Kategoriler: , , ,

Açıklama

SARIMSAK YAĞI

Garlic Oil

Doğadan Gelen Güzellik İksiri…

Eşsiz tadı ile sabun, şampuan, krem, losyon v.b. kozmetik ürünleri yapımı malzemeleri arasında sıklıkça kullanılan, son dönemde oldukça popüler hale gelmiş Sarımsak Yağı hammaddesi olan sarımsağın tüm faydalarını kullanıcısına sunan sabun yağı çeşitleri arasında en sık tercih edilenlerdendir.

Sarımsak ilk defa 1753 yılında İsviçreli botanikçi Linne tarafından tanıtılmıştır. Genetik araştırmalara göre anavatanı Orta Asya olarak kabul edilen sarımsağın dünyada 700, Türkiye’de 170 türünün yetiştirildiği bilinmektedir. Dünyada pek çok yerde yetiştirilmesine rağmen, iyi ve kaliteli sarımsaklar, ılıman iklimlerdeki selenyumu en yüksek ve kumlu topraklarda yetişmektedir.

Sarımsağın çeşitli biçimlerde sıkılmasıyla üretilen Sarımsak Yağı, doğal yaşama özen gösteren sizlerin mis kokulu sabunlarınızda, kremleriniz ve losyonlarınızda vazgeçilmez yerini almıştır. Hammaddesi sarımsağın tüm şifasını yaptığınız doğal ürünlerinize sunan Sarımsak Yağı, vitamin ve mineral açısından çok zengindir.

Sarımsak Yağı’nın içerisinde yüksek oranda A,B ve C vitamin grupları bulunmaktadır. Vitaminlerin yanı sıra vücudumuz için faydalı birçok mineral de barındırmaktadır. Bu açıdan güzellik ve bakımına düşkün herkes, doğadan gelen güzellik iksiri olan sarımsaktan gelen yumuşaklığı, cildine gösterdiği özenle birleştirir.

Amaryllidaceae dahil olan Allium cinsinden, soğanlı bir bitki türüdür sarımsak. Halk arasında “doğal antibiyotik” diye de anılan sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Antibakteriyel özelliği ile de dikkat çeken Sarımsak Yağı, bu özelliği sayesinde virüs, mantar ve bakteri nedeniyle oluşabilecek hastalıklara karşı koruması ile de bilinir. Sarımsak Yağı’nın zengin içeriği, cildimizde istediğimiz gözenek temizlemesini sağlayarak, hiç hoşumuza gitmeyen sivilcelerimize karşı da önlem almamızı da sağlar. Sarımsak Yağı, güçlü bir etkiye sahiptir ve güçlü ve doğal saçlar için de son derece faydalıdır.

Özenle yaptığınız ürünlerinizde büyük bir rahatlıkla kullanabileceğiniz Sarımsak Yağı’nı kaliteli ve seçkin malzeme kullanmanın verdiği hazla tercih edebilir, büyük bir özenle hazırladığınız el emeği doğal ürünlerinizi doğayı seven, doğal yaşam tutkunu dostlarınıza armağan edebilir, büyük bir keyif içinde stoklarınızda bulundurabilir ve atölyelerinizde kullanabilirsiniz.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…