(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Tatlı Badem Yağı – Sweet Almond Oil

 20,00 200,00

Tatlı Badem yağı (Sweet Almond Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil

Origin : Turkey (Türkiye)

CAS No : 8007-69-0

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

Stok kodu: BADEM01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Badem hem gıda hem de cilt ve saç bakımı olarak sıkça kullanılan bir bitkidir. Bu bitkinin bu kadar sık kullanılmasının nedeni içeriğinde yer alan E vitamini, A vitamini, tekli doymamış yağ asitleri, protein, potasyum ve çinkodan gelmektedir. Bu güçlü içerik gıda olarak besleyici, cilt bakımı olarak etkin bir ürüne dönüşmektedir.

Bademden elde edilen badem yağı cilt bakımın da güçlü bir antioksidan olarak karşımıza çıkmaktadır. Serbest radikallere karşı yeterli antioksidanlar olmadığı vakit derimizde kolojen yapısı bozulmakta buda ince çizgilere ve yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. E vitamini özellikle antioksidan özelliği ile badem yağında bolca bulunmaktadır.

Aynı zamanda güçlü bir nemlendirici etkisi olan badem yağı, çatlamış deriyi temizler ve nemlendirir. Hafif yapıda bir yağ olduğu için derimiz tarafından hızlı bir şekilde emilir.  Bu özelliğinden dolayı bebek cilt bakımında badem yağı sıkça kullanılmaktadır.

Saçlarımız içinde besleyici olan badem yağı, kurumuş, sönmüş saçlarımıza doğal ve temiz destek sağlar. Daha canlı ve hareketli saçlara sahip olmamıza yardım eder.

Tatlı badem sabunu yapacaksanız sabunaria badem yağını muhakkak temin etmelisiniz. Kullanacağınız yağların saf ve temiz olması, karışım içermemesi önemlidir. Bu sayede sabun ve kişisel bakım ürünlerinden beklediğiniz etkiyi tamamen göreceksiniz.

Piyasada ki ürünler konusunda hassas iseniz evde pratik ve uzun sürmeyen yöntemlerle kendiniz, sevdikleriniz ve hatta bebekleriniz için cilt bakım ürünleri yapabilirsiniz.

 

Tatlı Badem Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…