(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Hint Yağı (Organik) – Castor Oil Organic

 35,00 140,00

Organik Hint Yağı (Organic Castor Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Ricinus Communis Seed

Origin : India (Hindistan)

CAS No8001-79-4

 

Hint yağı, içeriğinde ki antioksidanlar sayesinde vücudunuzdaki serbest radikallere karşı etkilidir.

Açıklama

Ana vatanı Hindistan olan Hint yağı toplamda 18 yağ asidi içeren, besin değeri açısından oldukça zengin bir doğal yağdır. İçerisinde bulunan Risinoleik asit, omega-6 ve 9 yağ asitleri ile, E vitamini ve mineraller cildinizin tam da canlanmasına yardımcı olacak ürünleri içermektedir. Bu da onu elde edilmesi zor, özel yağlardan biri yapar. Sağlığımıza oldukça faydalı olan bu yağın diğer yağlardan ayırt edici en önemli özelliği yapısında doymamış yağlar bulundurmasıdır.

Saçlarınızın gür, parlak ve ışıl ışıl durmasını istiyorsanız geceleri yatmadan önce Hint yağıyla masaj yapıp uyuyun. Bu şekilde hem saçlarınızı beslemiş, hem de onları kötü hava koşullarına karşı korumuş ve beslemiş olursunuz.

Cilt bakımı için de oldukça önemli minerallere sahiptir. Duştan sonra vücudunuzu bu yağ ile fırçalayabilir veya masaj yapabilirsiniz. Masaj ile kan dolaşımınızı artırıp, hem de günün stresinden kurtularak kendinizi bu besleyici Omega 3 zengini bakım yağıyla şımartabilirsiniz. Bu şekilde cildinizi hem nemlendirir hem de esnekliğini artırırsınız.

Hint Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…