(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Limon Otu Yağı – Lemongrass Oil

 95,00 750,00

Limon otu esansiyel yağı (Lemongrass Essential Oil)</em>. Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

<strong>INCI</strong&gt; : <em&amp;gt;Cymbopogon Citratus Leaf Oil

Origin : India (Hindistan)

CAS No : 89998-14-1  /  8007-02-1

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

 

 

Stok kodu: LIMOTU Kategoriler: , , ,

Açıklama

LİMON OTU YAĞI – Lemongrass Essential Oil – Limonotu yağı ne işe yarar? 

Limonotu Esansiyel Yağı ne işe yarar? Yaprakları naneye benzediği için limon nanesi olarak da anılmaktadır. Başta Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü yerler yetiştirilmektedir. Limon otu içeriğindeki uçucu yağlar, kalsiyum, potasyum gibi mineraller, A ve C vitaminleri, tanenler ve besin lifi sayesinde doğru şekilde kullanıldığında cilde güçlendirici bir etki oluşturmaktadır. 2015 yılında yapılan bir çalışmada, limon otunun güçlü antioksidan özelliklere sahip olduğu ve in vitro deneyde serbest radikalleri temizlemede etkili olduğu gösterilmiştir. Aynı zamanda cildin parlamasına destek olan limon otunun cilt sağlığını olumlu yönde etkilediği, harici olarak kullanıldığında cilde parlaklık ve canlılık verdiği bilinmektedir.

Özellikle saçlarda da kepek sorunu ve deri döküntülerinin, solgun saçların da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.  A, B1, B2, B3, B5, B6, C vitaminleri ve folat bakımından zengindir. Ayrıca magnezyum, fosfor, manganez, bakır, potasyum, kalsiyum, çinko ve demir gibi mineralleri de içerisinde barındırmaktadır. Jojoba veya hindistan cevizi yağına limon otu esansiyel yağı ekledikten sonra cildinize masaj yapabilirsiniz. Limon Otu Esansiyel Yağı doğal ve güvenli bir deodorant ile hava tazeleyicidir. Onu suya ekleyebilir ve böylece sprey koku olarak değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz buharıyla odayı da nemlendirebilirsiniz. Lavanta, nane gibi diğer yağları da ekleyerek kendinize has bir aroma oluşturabilirsiniz. Limonotu yağının faydaları nelerdir – ne işe yarar?

Limonotu yağının faydaları nelerdir?

Limon Otu Yağı saç foliküllerini güçlendirir ve böylece saç kaybı problemleri yaşayanlar için saç derisine bir süre masaj yaptıktan sonra durulamak iyi gelebilmektedir. Ayrıca saçı rahatlatması, bakterileri öldürmesinin yanında saçı parlatır, kokusuz hale getirir. Limon Otu Yağı’nın hipnotik özellikleri nedeniyle uyku süresi ve kalitesi de artar. Stresi azaltmak için tek yapmanız gereken onunla vücudunuza masaj yapmak veya losyonunuza birazını eklemektir.

 

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…