(0543) 923 1370

1-3 günde teslimat / 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Limon Otu Yağı

 25,00 175,00

Limon otu yağı (Lemongrass Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Temizle
Stok kodu: LIMOTU Kategoriler: , , ,

Açıklama

Limon ağacı sapından ve yapraklarından elde edilen uçucu bir yağdır. Aromaterapide limonotu yağının vermiş olduğu ferahlatıcı koku sıkça kullanılır. Aynı zamanda rahatlatıcı, yatıştırıcı bir etkisi olduğuda bilinir.

Limon otu özellikle güney Hindistan kaynaklıdır. Yakın çevre ülkelerde de yetişir. Ancak sıklıkla Hindistan da kullanılır. Günlük hayatta bolca rastlanılır. Çaylarda, soslarda, çorbalarda çokça tüketilir. Ancak naturel Limon otu yağını iyice tanıyabilmek için mutfağın dışına çıkmak gerekir. Bitkisel yağlar içinde güçlü bir aromaterapi ajanıdır. Bir adım daha gidecek olursak sinekleri böcekleri ortamdan uzaklaştıran bir doğal bitkisel yağ özelliği taşır.

Parfüm, deodorant, el yapımı sabun, şampuan  ve deterjan yapımında tercih edilir. Aromatik güçlü koruyucu etkisi nedeniyle bitkisel yağlar içinde çok aranır. Limon otu natural yağı, adale gevşetmek için ve ruhu beslemek için idealdir. Limon otu yağından imal edilen el yapımı sabunlar, şampuanlar ve el yapımı kremler masaj seanslarının da vazgeçilmez unsurlarıdır.

Naturel Limon otu yağı ince narenciye notaları içerir. Toprak tonlarında keskin dumanlı bir aroması vardır. Naturel limon otu yağı ile yapılan bakım kremleri ve tonikler huzur veren kokusu nedeniyle çok aranan doğal yağlardan dır. Difüzyon ile benzer naturel yağlar ile birlikte de kullanılır. El yapımı sabun ve şampuanlarda da aromatik güçlü koruyucu  ve rahatlatıcı etkisi için tercih edilir. Sabah duşunda kullanacağınız limon otu yağlı el yapımı sabun ile, kaygılarınıza set çekebilirsiniz.Alacağınız rahatlık hissi güne güçlü başlamanızı sağlayacaktır.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…