(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Potasyum Hidroksit (KOH)

 65,00 600,00

Potasyum Hidroksit (KOH)&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;lt;/em&amp;gt;.<em&gt; (Potassium Hydroxide)&lt;/em&gt;. Sıvı sabun üretimi içindir.</p&gt;

Orig

in: Russia (Rusya)

CAS No: 1310-58-3

Saflık oranı: > %90

Stok kodu: KOH01 Kategoriler: ,

Açıklama

Potasyum Hidroksit Nedir? Potassium Hydroxide – KOH / Kostik

Potasyum hidroksit nedir? Kimyasal formülü KOH olan bu inorganik hammadde Potassium ve Hydroxide iyonları içermektedir. Aynı zamanda kostik potas ve potas kül suyu olarakta isimlendirilmektedir. Sıvı çözelti hali berraktır. Ancak katı formu beyazdan hafif sarıya kadar değişebilmektedir. Genel olarak suda iyi çözünmektedir. Etanol, gliserin ve methanol de serbestçe çözünebilmektedir. Lakin eterde tamamen çözünmez. Aşındırıcı bir maddedir. Cilde temas ettiğinde tahriş edebilmektedir. Kimyasal üretimlerde, temizlik ürünlerinde ve petrol rafinasyonu sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır.

Sodyum hidroksit gibi bir kostik türüdür. Beyaz renkte, su ile hemen karışmakta ve ısıyı hızla arttırmaktadır. Sodyum hidroksite göre daha güçlü bir baz türüdür. Potas kostik olarakta kimya sektöründe bilinen potasyum hidroksit gıda, kozmetik, temizlik, tarım gibi bir çok sektörde kullanım alanı bulmaktadır. Her ne kadar farkında olmasak ta hayatımızın birçok alanında yer almaktadırlar.

Kullanım Alanları

  • Kozmetik sektöründe ürünlerin pH seviyesini control etmek için sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Özellikle potasyum hidroksit kozmetik sektöründe sıvı sabun yapımında, sıcak usulde yapılan geleneksel doğal sabunlarda, tras köpüklerinin bir çoğun da, arap sabununun içeriğinde sıkça yer almaktadır.
  • KOH, CO2 ile reaksiyona sokularak bikarbonat üretimi yapılmaktadır.

Sıcak usulde geleneksel doğal sabun yapmak istiyorsanız Potassium Hydroxide kullanmak zorundasınız. KOH kullanırken aynı sodyum hidroksitte olduğu gibi açık havadar yada havalandırması iyi bir yerde karışım yapılmalı, eldiven, gözlük, maske takılmalıdır. Üretim esnasında çocuklar ve evde ki tatlı dostlarımız (kedi, köpek, kuş vs) bulunmamalıdır.

Bu önlemleri sağladıktan sonra rahatlıkla doğal sabununuzu üretebilirsiniz.

Toptan Potasyum Hidroksit

500 gr, 1 kg, 5 kg, 10 kg lık paketler halinde satın alabilirsiniz. Toptan Potasyum Hidroksit satın almak isterseniz müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ek bilgi

AğırlıkYok
Kaç kg

500 gr, 1 kg, 5 kg, 10 kg, 25 kg

Hoşunuza gidebilir…