(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Tarçın Kabuğu Yağı – Cinnamon Oil

 70,00 240,00

Tarçın Esansiyel Yağı (Cinnamon Bark Essential Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Cinnamomum Zeylanicum Bark

Origin : Indonesia (Endonezya)

CAS No : 84649-98-9

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

Stok kodu: TARCİNKAB Kategoriler: , , ,

Açıklama

Cinnamon bark oil
Synonym(s): Cassia oil, Cinnamomum

Aromaterapi masajında kullanılan Tarçın Kabuğu Esansiyel Yağı, rahatlama duygularını harekete geçirdiği, zengin, şehvetli kokusuyla esenlik hissi ile rahatlatır. Aynı zamanda güçlü bir arındırıcı dokunuşa sahiptir, hava yollarını temizlemeye ve sağlıklı dolaşımı sürdürmeye yardımcı olur, bu da onu detoksifiye edici bir karışımda ve soğuk algınlığı ve grip semptomlarını yönetmek için harika bir bileşen yapar. Isınma hissi nedeniyle, Tarçın Kabuğu Yağı, rahatsızlık hissini hafifletmeye yardımcı olmak için sert ve ağrılı kaslara masaj yapmak için karışımlarda yaygın olarak kullanılır.
Karıştırma, aromaterapi de Tarçın Kabuğu Esansiyel Yağı faydalarından yararlanmanın anahtarıdır. Çünkü bu yağ cildi tahriş etme potansiyeline sahiptir. Tatlı Portakal, Lavanta, Çay Ağacı, Paçuli veya Sardunya gibi yatıştırıcı dokunuşlarıyla bilinen yağlarla birlikte en iyi şekilde deneyimlenir. Tarçın Kabuğu Yağından en iyi sonucu çıkarmak için yumuşak bir taşıyıcı yağ da önerilir.
Zengin antioksidan konsantrasyonu ile bilinen Tarçın Kabuğu Esansiyel Yağı, cilt ve saç için birçok fayda sağlar. Kozmetik bir karışımda topikal olarak uygulandığında cilt için yatıştırıcı olduğu bilinmektedir. Doğal olarak büzücüdür, gergin ve enerjik bir görünüm için cildi temizlemeye ve tonlandırmaya yardımcı olur.
Tarçın’ın baharatlı tatlı kokusu, canlandırıcı aromalara sahip olduğu bilinen diğer esansiyel yağlarla karıştırıldığında difüzyonda hoştur. Tarçın kokusu, zihinsel enerjiyi uyarmaya ve yorgunluk veya sinirlilik duygularını gidermeye yardımcı olmak için yayılabilir.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…