(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Tatlı Badem Yağı (Organik)

 20,00 120,00

Organik Tatlı Badem yağı. Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

Temizle

Açıklama

INCI adı: Almond (Sweet) Oil, Cold Pressed Organic (Prunus Amygdalus Dulcis Oil)

Badem yağı, bilimsel adı Prunus dulcis ağacının yenilebilir tohumlarından yapılmıştır. Yüksek protein seviyesi ve içeriğindeki omega-9 yağ asitleri ve E vitamini sayesinde en eski çağlardan bu yana hem gıda maddesi, hem cilt hem de saç bakım ürünü olarak kullanılmıştır. Badem yağının içeriğinde oleik asit, linoleik asit, palmitik asit, stearik asit, linolenik asit ve palmitoleik asit bulunur.

 

Tatlı badem yağının seçerken dikkat etmeniz gereken rafine edilmemiş olanını tercih etmenizdir. Unutmayın bu soğuk preslenmiş bir üründür bu da yağın içerisindeki tüm güzellikleri hapsetmesini sağlar. Soğuk preslenmiş en iyi seçimdir çünkü  kimyasal veya ısıl işlemden geçirilmezler bu da yapılarını tamamen korumalarını sağlar. Ürünümüzün bir diğer iyi yanı hayvanlar üzerinde test edilmez tamamen vegan ve organiktir.

 

Tatlı badem yağı, saç bakım yağı ve doğal sabun yapımında dünyada en çok tercih edilen yağdır. Cildi rahatlatır, yumuşatır, besler ve bu nedenle de masajda da yaygın olarak kullanılan bir yağdır. Kısaca badem yağını Evde kendiniz için yapabileceğiniz el yapımı kremlerde, balmlarda, body scruplarda, traş losyonlarında, saç bakım yağı olarak birçok şekilde kullanabilirsiniz.

Hint Yağı

Ana vatanı Hindistan olan Hint yağı toplamda 18 yağ asidi içeren, besin değeri açısından oldukça zengin bir doğal yağdır. Risinoleik asit, omega-6 ve 9yağ asitleri ile, E vitamini ve mineraller bakımından zengin bir yağ çeşidi olan bu yağın elde edilmedi elbette biraz zordur.

Sağlığımıza oldukça faydalı olan bu yağın diğer yağlardan ayırt edici en önemli özelliği yapısında doymamış yağlar bulundurmasıdır. Saçlarınızın çok daha hızlı uzamasını istiyorsanız, geceleri yatmadan önce saçlarınıza Hint yağı sürün ve bez yardımıyla sarın bu şekilde hem parlak ve gür saçlara kavuşmuş olursunuz, hem de saçlarınız daha sağlıklı bir şekilde uzamış olur. Saç gözeneklerini uyarıcı bir özelliğe sahip olan Hint yağı, saç derinizi besler. Cildin bakımı için de oldukça önemli minerallere sahiptir. Cildinizi derinlemesine nemlendirmek ve esnekliğini artırmak istiyorsanız vücudunuza duştan sonra masaj yaparak Hint yağını uygulayabilirsiniz. Bu sayede içerisinde yer alan omega 3 yağ asitleri cildinizi derinlemesine nemlenmesini ve hem de sıkılaşıp gerginleşmesini sağlar.

Tatlı Badem Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…