(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yeşil Kahve Yağı – Green Coffee Oil

 145,00 1.150,00

Yeşil Kahve Yağı (Coffee Green Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Coffea Arabica (Coffee) Seed Oil

CAS No : 8001-67-0

Üretim Metodu / Method of Production : Cold Press (Soğuk Pres)

 

Stok kodu: YKAHVEYAG Kategoriler: , ,

Açıklama

YEŞİL KAHVE YAĞI

Coffee Green Oil

En çok beğenerek içtiğimiz kahvenin kavrulmamış, hiç işlemden geçmemiş halini hiç gördünüz mü? Açık nefti renkli, doğanın bizlere sunduğu bir harika! Normal kahve mutfağımızdan geçmeden önce bazı işlemlerden geçer. Ateşte ya da taş değirmenlerde kavrulur. Bu aşamada kahvenin besin değeri düşer. İşlemden geçmemiş kahve yeşil renklidir. Bu yüzden hiçbir faydasını kaybetmemiştir. Kahve çekirdekleri kavrulduğunda kafein oranı da hızla artmaktadır. Ancak yeşil kahve kavrulmadığından dolayı kafein sorunu da yaşanmaz.

Tarihte Etiyopya’nın Kaffa Bölgesi’nde yaşayan “Kaldi” adındaki bir çobanın bir çalıya ait kırmızı meyveleri yemesinin ardından hayvanlarının daha hareketli oldukları dikkatini çekmiş ve kendisi de bu meyveyi denemiştir. Verdiği hissi ve keyfi sevince diğerlerine de haber vermiş ve kahve bugünlere kadar gelmiştir.

Kahve, dünyanın sıcak ve tropikal iklime sahip bölgelerinde yetişebilen bir bitkidir. Arabica, Robusta, Liberica ve Excelsa başta olmak üzere birçok çeşide sahiptir. Suda çözünemeyen kahve çekirdeklerinin aroması ile ortaya çıkan enfes tat kahvenin tüm dünyanın en sevilen içeceklerinden biri olmasını sağlamıştır. Meyvelerin yapısı hemen hemen aynı olmasına rağmen, çekirdeklerin rengi ve şekli çeşidine bağlı olarak değişir. Dünyada yaklaşık 60 çeşit kahve bitkisi yetişmektedir, bunlardan sadece yirmi tanesi kahve üretmek için kullanılabilecek meyveler üretmektedir.

Yeşil kahvenin içinde bulunan klorejenik asitin vücut sağlığımız için birçok faydası olduğu da bilinmektedir. Özellikle kozmetik sektöründe doğal sabun, şampuan, losyon, krem, dudak balmı gibi bitkisel ürün yapımında da faydalarından dolayı çokça tercih edilmektedir.

Yeşil kahve antioksidanlar açısından da çok zengindir. Vücuttaki toksin ve ödemlerin atılmasını sağlar. Serbest radikallere karşı gücü yüksektir. Uyarıcı etkisi ile enerji seviyemizi yükseltir.

Yeşil kahve 5 metreye kadar büyüyebilen, kökboyasıgiller familyasının Coffea cinsinden bir ağacıdır. Yeşil kahve çekirdeklerinin soğuk sıkım yöntemiyle yağının elde edilmesinden Yeşil Kahve Yağı elde edilir. İçinde kimyasal madde içermeyen doğal yollardan elde edilen, mineral vitamin ve antioksiadanlar açısından zengin Yeşil Kahve Yağı ‘nın özellikle saç ve cilt açısından pek çok faydası vardır.

Yeşil Kahve Yağı’nı yüksek antioksidan etkisi sayesinde, yaptığınız ürünlerinizde özellikle saçlarınızın daha canlı ve parlak olması, cildinizi nemlendirmek için ve dudaklarınızın daha bakımlı ve dolgun görünmesi için tercih edebilirsiniz.

 

Yeşil Kahve Yağı ile tarifler

 


Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…