(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Adaçayı Yağı – Sage Oil

 90,00 340,00

Adaçayı Esansiyel yağ (Sage Essential Oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Salvia Officinalis

Origin : Turkey (Türkiye)

CAS No : 8016-64-6

Üretim Metodu / Method of Production : (Distillation) Distilasyon

Stok kodu: ADA01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Adaçayı Akdeniz’e kıyı ülkelere özgü aromaterapik etkileri olan, ferahlatıcı ve keskin bir kokuya sahip bir bitkidir. Dolayısıyla adaçayı Akdeniz ülkelerinin mutfak kültürlerinde etkiler bırakmıştır. Kızılderililerin ritüellerinde yerini almıştır. Modern tıbbın olmadığı dönemlerde buharından ve yağından faydalanılmıştır. Eski çağlarda temizlikte kullanılmış, zararlı haşereleri engellediği düşünülmüştür. Cilt bakım ürünü olarak kullanılmış, yaşlanmanın etkilerini yavaşlattığına inanılmıştır. “Kurtarmak” anlamına gelen “salvareden’den” adı türetilen adaçayı kendisini tarihten günümüze kadar süreçlerde ispatlamış ve bu ününü boşu boşuna almamıştır.  Yapraklarının damıtılarak, buharın yardımıyla elde edilen yağı sağlık ve cilt bakım sektöründe sıkça kullanılmaktadır.

Kendine has özelliklerle donatılmış adaçayı, aslında sadece bir bitki diye geçiştirilecek bir şey değildir. İçeriğinin sağlam temellere oturtulmuş olan adaçayı fiziksel ve cilt bakımı konusunda size bir çok konuda yardımcı olabilmektedir.  Adaçayı yağı bu gücünü linalol, limonen, kafur, 1,8-sineole, ve diğer bir çok bilenlerinden almaktadır.

Adaçayını cilt bakım ürünü olarak kullanmanız size farklı bir deneyim yaratacaktır. Özellikle ayak bakımı için yapacağınız karışımlarda muhakkak formüllerinizde yer almalıdır. Haşerelere karşıda bir kalkan oluşturan adaçayı yağı doğal yöntemle sizi korumaktadır. Vücudunuzda rahatlatıcı ve gerginliğinizi alıcı bir etki bırakır. Spordan sonra vücudunuz için yapacağınız yağ karışımlarıyla kullanırsanız kendinizi daha rahat hissetmiş olacaksınız.

Adaçayı pahalı bir yağdır ve ne yazık ki kaliteli ve saf halini bulmak zordur. İstenilen etkiyi elde etmek için kaliteli adaçayı kullanılması gerekmektedir.

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml

Hoşunuza gidebilir…