(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Kuşburnu Çekirdeği Yağı – Rosehip Oil

 55,00 800,00

Kuşburnu yağı (Rosehip oil). Sabun ve kozmetik üretimi içindir.

INCI : Rosa Canina Fruit Seed Oil

CAS No: 84696-47-9 / 84603-96-0

Soğuk Sıkım Yöntemi İle Elde Edilmiştir.

 

 

Stok kodu: KUSB01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Kuşburnu Çekirdeği Yağı – Rosehip Oil

Kuşburnu çekirdeği yağı nedir? Rose oil olarakta bilinmektedir ve antioksidanlar, esansiyel yağlar açısından zengin bir yağdır. Rosehip oil olarakta bilinir. Doğadaki yabani gül çalılarının tohumların sıkılması ile bitkisel yağ elde edilmektedir.  Rosa canina adı verilen bitki Avrupa , Afrika ve Asyanın belli bölgelerinde yetişmektedir. Rosehip oil cildin yenilenmesi yardımcı olan Omega 3, 6, 7 ve 9 ile donatılmıştır. Kozmetik hammaddeleri içerisinde sevilen bir bitkisel yağ ve aynı zamanda faydaları saymakla bitmeyen kuşburnu çekirdeği yağı faydaları nelerdir bakalım.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı Faydaları

 • Bitkisel yağ içeriğinde, A, C, E vitaminleri ve esansiyel yağ asitleri içerir. Ne var ki bu yağların ve asitlerin en önemli özellikleri ciltteki yaşlanma belirtilerine karşı savaşmalarıdır.
 • E vitamin ve antosiyanin açısından zengindir. Dolayısıyla tahrişleri sakinleşmesine yardımcı olmaktadır.
 • C vitamin bilindiği üzere serbest radikallere karşı savaşmaktadır. Serbest radikaller cildimizin elastikiyetini bozan dış faktörlerdir. Çünkü bunlar stress, kirli hava, kimyasallar, güneş vs olarak sınıflandırabileceğimiz olumsuz faktörlerdir. Kuşburnu çekirdeği yağı serbest radikallerde cilde destek verecek C vitamin açısından oldukça zengindir. Üreticilerin kozmetik hammaddeleri içerisinde sıkça bulunma sebeplerinden biride budur.
 • A vitamin kollajeni uyarmaya yardımcı oluyor. Kollajen üretimi yaş ilerledikçe azalmaktadır. Böylelikle ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir. O yüzden bu belirtileri yavaşlata bilmek için A vitamin önemli bir detaydır.

Cilde ve saça faydaları nelerdir?

 • Cildimizin yenilenmesine yardımcı olur. Ölü derileri temizler, yeni deriyi destekler. Dolayısıyla daha parlak bir cilt görünümüne sahip oluruz.
 • Cildi güçlü bir şekilde nemlendirir. Böylelikle nemli ciltte dış faktörlerden kaynaklı zararlar minimize edilmiş olur.
 • Kolajen üretimini arttırır. Bununla beraber yaşlanma belirtilerinin azalması için üretilen cilt bakım ürünlerinde tercih edilen bir bileşendir.
 • Yağ lipitleri açısından zengin olması rosehip oil saçların içinde sevilen bir bileşen haline getirmiştir. Bu lipitler saç derisinde bariyer oluşturarak saçtaki nemi korumaya çalışmaktadır.
 • İçeriğinde ki linoleik asitler saçların elastikiyetini arttırır. Böylece saç teller kırılma gibi problemler azalmış olmaktadır.
 • Kuşburnu çekirdeği yağında bulunan E vitamini ve antosiyanin saç derisini rahatlattığı, kaşıntı ve döküntüyü azalttığı bilinmektedir.
 • Daha güçlü, dolgun ve sağlıklı görünüme sahip saç oluşumuna destek olur.

Kuru ve olgun ciltler için serum tarifi

 • 2 yemek kaşığı  Kuşburnu Çekirdeği Yağı (Rosa Canina Fruit Seed Oil)
 • 2 yemek kaşığı Jojoba Yağı
 • 25 damla Esansiyel Yağ (kuru, olgun ciltler için 15 damla sığla yağı ve 10 damla sardunya yağı kullandık)

 

Not: Toptan kuşburnu yağı satışımız bulunmaktadır. Eğer almak isteğiniz miktarlar fazla ise lütfen müşteri temsilcimiz ile iletişime geçiniz.

 

 

 

 

 

 

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml, 500 ml

Hoşunuza gidebilir…