(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yeşil Kil – Green Clay

 20,00 60,00

Yeşil kil (Green Clay). Kozmetik ve sabun üretimi için uygundur.

Origin : Italy (İtalya)

CAS No : 8031-18-3

Stok kodu: YESKIL01 Kategoriler: , ,

Açıklama

Yaşlanmayı Kabul Etmiyoruz! Biz Hep Genç Kalacağız! Doğanın En İçinden, Kendi Renginde Bir Deva: Yeşil Kil

Bazı sırlar vardır ki yıllarca güzelliği hazinesi olmuşturlar. Onu her keşfeden gizli sandığına saklamış, en değerli varlığı o sır ile bütünleşmiştir. İşte Antik Çağlarda kadınların en gizli güzellik ve gençlik formüllerinin arasında da yeşil kil vardır.

Yeşil kil, Antik çağlarda genellikle ciltteki lekelenmeler için kullanılan bir madde olarak karşımıza çıkmaktaydı. Dönemde oluşan güneş lekelerini yok etmek, cildin daha güzel gözükmesini istemek amacıyla yeşil kil banyoları yapılıyor, böylece doğanın mucizesiyle aydınlanılıyordu. Zamanla Afrika ve Avusturalya’da bu doğal devayla tanışma fırsatı buldu. Afrikalılar her renk kilin başka bir büyüsünün olduğuna inanıyorlardı. Bu inanışlara göre yeşil kil insanı kirlerinden arındıran, güzelliğin büyüsüydü.

Aslında haksız sayılmazlardı. Yeşil kil doğanın en içinden gelen doğal bir mineral ve vitamin deposudur. Ciltteki ölü tabakanın temizlenmesi, cildin kendini yenilemesine ve gözenekleri tıkayan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Yağın emilmesinde başarılı olduğu için sivilce ve akne gibi cilt problemlerinde de oldukça etkilidir.

Yağ dengesinin sağlanması saçlar için de oldukça önemlidir. Özellikle saçlarının çok hızlı yağlanmasından şikayetçi olan kişiler yeşil kili mutlaka hayatlarına almalıdırlar.

 

Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…