(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Yeşil Kil – Green Clay

 20,00 60,00

Yeşil kil (Green Clay). Kozmetik ve sabun üretimi için uygundur.

Origin : Italy (İtalya)

CAS No : 8031-18-3

Açıklama

Yeşil Kil

Yaşlanmayı Kabul Etmiyoruz! Biz Hep Genç Kalacağız! Doğanın En İçinden, Kendi Renginde Bir Deva: Yeşil Kil. Bazı sırlar vardır ki yıllarca güzelliği hazinesi olmuşturlar. Onu her keşfeden gizli sandığına saklamış, en değerli varlığı o sır ile bütünleşmiştir. Ve nihayet Antik Çağlarda kadınların en gizli güzellik ve gençlik formüllerinin arasında green clay vardır.

Yeşil kil, Antik çağlarda genellikle ciltteki lekelenmeler için kullanılan bir madde olarak karşımıza çıkmaktaydı. Dönemde oluşan güneş lekelerini yok etmek, cildin daha güzel gözükmesini istemek amacıyla  kil banyoları yapılıyor, böylece doğanın mucizesiyle aydınlanılıyordu. Zamanla Afrika ve Avusturalya’da bu doğal devayla tanışma fırsatı buldu. Afrikalılar her renk kilin başka bir büyüsünün olduğuna inanıyorlardı. Bu inanışlara göre insanı kirlerinden arındıran, güzelliğin büyüsüydü. Aslında haksız sayılmazlardı. Kil doğanın en içinden gelen doğal bir mineral ve vitamin deposudur. Ciltteki ölü tabakanın temizlenmesi, cildin kendini yenilemesine ve gözenekleri tıkayan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Yağın emilmesinde başarılı olduğu için sivilce ve akne gibi cilt problemlerinde de oldukça etkilidir. Yağ dengesinin sağlanması saçlar için de oldukça önemlidir. Özellikle saçlarının çok hızlı yağlanmasından şikayetçi olan kişiler green clay mutlaka hayatlarına almalıdırlar.

Kil Nedir

Yumuşak yapıda ve mineraller açısından zengin topraktır. kayaların zamanla aşınması sonucu doğal olarak oluşmaktadırlar. Killerin toprak ve coğrafyaya bağlı olarak çok farklı renkleri vardır. bu killerden en popülerinden biri Yeşil kildir ve normalde soluk yeşil renktedir. Feldspatik tortul kayalardan elde edilmektedir. Dolayısıyla içerik bakımından çok zengindir. Alümina silikat gibi mineraller ve potasyum, demir, sodyum, magnezyum ve kalsiyum gibi eser elementler içermektedir.

Basit formül – Kızarık ciltler için;

 

4 bardak Yeşil Kil

4 bardak Gül Suyu

1 damla Çayağacı yağı

  • Gül suyuna Kili ekleyin ve iyice birleşene kadar karıştırın
  • Esansiyel yağı ekleyin

 

Basit formül – Kuru ciltler için kil maskesi yapımı;

1 yemek kaşığı Yeşil kil

1 yemek kaşığı Golden jojoba yağı

5 damla Sardunya yağı

  • Jojoba yağını ve kili birleştirip, karıştırın,
  • Esansiyel yağı ekleyin

 

Kullanım

Göz ve ağız çevresinden kaçınarak temiz cilde uygulayabilirsiniz.

5-15 dakika kurumaya bırakın daha sonar Ilık suyla durulayın ve nemlendiriciyle devam edin.

NOTLAR

Metal kaşık yada kap kullanmayın. Çünkü kilinin etkinliğini azaltabilmektedir. Tahta veya plastik kaşık kullanın.

Ek bilgi

Kaç kg

50 gr, 100 gr, 250 gr

Hoşunuza gidebilir…