(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Karnauba Mumu – Carnauba Wax

 115,00 410,00

Karnauba mumu (Brazilian Carnauba Wax). El yapımı kozmetik üretimi içindir.

INCI : Copernicia Cerifera Cera

OriginBrazil (Brezilya)

CAS No : 8015-86-9

Melting Point: (~)85°C

Stok kodu: CARNWAX01 Kategoriler: , ,

Açıklama

CARNAUBA WAX – Copernicia prunifera (carnauba) wax – Karnauba mumu

Carnauba, kuzey Brezilya da yetişen kendi adıyla anılan,palmiye benzeri bir tropik ağaç. Bunun yapraklarında dış yüzeylerinde oluşan kabuğumsu tabakalardan elde ediliyor. Yapraklar güneş altında toplanıp, yine güneş altında kurutuluyor. Daha sonra geleneksel bir prosesten geçirilerek önce toz halinde daha sonra sıcak su ile toz ve çamurumsu atıklardan ayrıştırılarak mum halinde kullanıma sunuluyor. CARNAUBA WAX – Karnauba mumu.

Kozmetik ürünlerde bal mumu ve kakao yağı gibi kıvam verici, koruyucu tabaka oluşturucu, şekil verici olarak kullanılır. Bu arada cildimize ve saçlarımıza canlılık ve ışıltı verir. Cildi dış iklim etkilerine karşı kalkan gibi korur. Bir film tabaka oluşturduğu için cildin su kaybına engel olur dolayısı ile organizmanın aldığı suyu istem dışı kaybına engel olur. Bu nedenle nemlendirici diyebiliriz. Brezilya mumu da dediğimiz Carnauba mumunun erime derecesi yüksektir. Ortalama 85 santigrad derece. Dolayısı ile güneş ışınlarınada kalkan olur. Bu nedenle bir çok güneş koruyucu üründe ve de dudak koruyucu ürünlerde mutlaka bulunur. Tabiki doğru ürünleri kastediyoruz. Gerçekte bu ürünleri kişisel ortamlarınızda sizler rahatça yapar güvenle kullanırsınız. Hem de çok ekonomik koşullarda.

Bir başka önemli konu vegan yaşam tarzında olanlar için diğer hayvansal ve kimyasal mumlara en iyi seçenektir. Çünkü tamamen bitkiseldir. Carnauba mumu ciltten yada oral yolla alınmış bile olsa sistemik olarak emilimi yoktur. Bu nedenle çok güvenlidir. Özellikle dudak koruyucularda ağız yolu ile sisteme geçmesi normal karşılanır. Carnauba da ağız yoluyla alınmış olsa bile sindirim sisteminden emilimi yoktur. İçeriğinde tabii yararlı yağ asidleri ve hidro karbon lar bulunur.

Vegan dostu doğal nemlendiricidirEvde 10 gr karnauba, 70-80 gr doğal zeytinyağı ile ezerek iyice karıştırdığınızda (bu arada zor karışır hafif ısı vererek kolaylaştırabilirsiniz) kayganlığı mükemmel, kalıcı kolay uygulanan çok yararlı bir nemlendirici sağlayabilirsiniz.

Birde çok güzel bir saç jölesi tarif edelim. 10 gr balmumu, 3 gr carnauba, 45 gr jojoba yağı, 15 gr hint yağı, 15 gr Hindistan cevizi yağı, 15 gr susam yağı bu karışıma 15-20 gr güzel kokulu esans yağı, örnek portakal kabuğu, limon yada gül katıldığında saçlarınız için hem şekil verici hem de ışıltı ve nem sağlayıcı harika bir jöleniz olur.

Ek bilgi

Kaç kg

250 gr, 500 gr, 1 kg

Hoşunuza gidebilir…