(0543) 923 1370

1-3 günde kargoda / 1000 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir (toptan sabunlar hariç)

Pelesenk Yağı – Copaiba Balsam Oil

 30,00 170,00

Pelesenk yağı (Copaiba Balsam Oil). Kozmetik üretimi içindir.

INCI : Copaifera Reticulata syn C. Officinalis

CAS No : 8001-61-4

Stok kodu: PELESYAG Kategoriler: , , ,

Açıklama

 Pelesenk Yağı – Copaiba Balsam Oil

Güney Amerikanın amazon yağmur ormanlarında yetişen Copaifera cinsine ait bir ağacın reçinesinden elde edilen bir bitkisel yağdır. Copaiba ağacı her zaman yeşildir ve çok uzun bir ağaçtır. Bu ağaçtan reçineler toplanır ve kurutulur. Daha sonra Copaiba Balsam Oil distilasyon yöntemiyle çıkarılır. Tatlı ve odunsu bir kokusu vardır. Aynı zamanda rengi açık altın yada koyu kahve tonlarındadır. Cilt bakım ürünlerinde , sabunlarda ve parfümlerde kullanılan bir bitkisel hammaddedir. Zaten amazon yerlileri tarafından iyileştirici ve rahatlatıcı etkilerinden dolayı yüzyıllardır ilaç ve güzellik için kullanılmaktadır. Pelesenk yağı aynı zamanda Copaiba oil olarakta bilinmektedir. Peki, saç kremlerine, losyonlara, banyo tuzlarına ve roll on tariflerine konu olan Pelesenk yağının cilde ve saça faydaları nelerdir?

Pelesenk yağının cilde faydaları

Copaiba reçinesi, genel refahı artırmak için 16. yüzyıldan beri Brezilya halk ilacı olarak kullanılıyor. Copaiba oil içeriğinde doğal olarak oluşan beta-karyofililen bileşeni vardı. Dolayısıyla bu da onu birçok spa ve cilt bakımına popüler bir katkı haline getirir. Difüze edildiğinde veya topikal olarak uygulandığında rahatlatıcı bir atmosfer yaratmaya yardımcı olmaktadır.

  • Antiinlamatuar ve antibakterilyel bir etkisi olmasından dolayı sivilce tedavisinde kullanılan doğal bir hammaddedir.
  • Dolaşım sistemini uyarıcı özelliği vardır. Cilt yüzeyindeki dolaşımı uyararak daha canlı ve parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur.
  • Büzücü ve yumuşatıcı özellikleri vardır. Masaj karışımlarında ve losyonlarda sıkça kullanılmaktadır.

Konsantre bir yağ olan Pelesenk uçucu yağı, cilde direk sürmeden muhakkak birr taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir. Önerebileceğimiz taşıyıcı yağlar, jojoba yağı, kayısı çekirdeği yağı, argan yağı ve hindistancevizi yağıdır. Bu yağlar hem hafif hemde kolay emilebilir yağlardır.

Pelesenk Yağı (Copaiba oil) Saça Faydaları

  • Saçlarda ki kepeğe karşı etkili bir bileşendir. Bunu saç köklerinde ki kan dolaşımını tetikleyerek saç derisinin beslenmesini sağlayarak yapmaktadır.
  • Ayrıca yukarıda ki etkisinden dolayı saçların uzamasına etki etmektedir.
  • Daha parlak scalar için gerekli olan besleyici özelliklere sahiptir.

Pelesenk esansiyel yağını Difüzörde de kullanabilirsiniz. Bu şekilde rahatlatıcı ve ruh halini sakinleştirici etkisi olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Tek başına 3-4 damla yeterli olmaktadır. Ancak başka yağlarla da birlikte kullanabilirsiniz. Copaiba oil yakışan yağlar;

Rahatlatıcı Roll-On tarifi

Şişenin içerisine copaiba ve nane esansiyel yağlarını ekleyin. Daha sonra şişenin geri kalan kısmınada şişede karışması için boşluk bırakacak şekilde tatlı badem yağını koyun. Ve şişeyi çalkalayın, karışması için.

Kullanım Şekli: bu karışımı bileklerinize, şakaklarınıza ve nabız noktalarınıza sürünüz. Hatta rahatlamak için ensenize bile sürebilirsiniz. Sonra hafifçe masaj yapın.

 

 

 

 

 

 

Ek bilgi

Kaç ml

20 ml, 50 ml, 100 ml, 250 ml

Hoşunuza gidebilir…